Folkparáda

Folkparáda

Pořad Folkparáda na CRO Region byl po třech letech zrušen. Vysílal se každou neděli ve 20:00 hod a byl zaměřen na českou folk a country scénu.  Ve Folkparádě zaznělo  370 nových písniček a představilo se v ní 150 skupin a interpretů. Pořad připravovali a moderovali Denisa Marková, Petr Bende, Petr Kocman a Petr Vacek, hudební dramaturg CRO region. Vítězné písničky z Folkparády byly zařazovány do playlistu všech regionálních stanic CRO.

Vysílací čas Folkparády nahradila hitparáda Česká 12, kterou také pro CRO prosadil SAI – Svaz autorů a interpretů.

O pořadí písniček hlasovali posluchači formou SMS. Pokud písnička třikrát po sobě zvítězila, dostala se do playlistu regionálních stanic ČRo.

Folkparádu zajišťoval Český Rozhlas ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů a MusicJet.


Na Folkparádě spolupracovali:

  • Jiří Vondráček, autor projektu
  • Český rozhlas – veřejnoprávní rozhlasová stanice, která vysílá již od roku 1923
  • Svaz autorů a interpretů -Folkparáda vznikla na popud profesního sdružení SAI v rámci Iniciativy na podporu Českého hudebního průmyslu. Spolu s Folkparádou byla díky SAI spuštěna i hitparáda Česká 12 na ČRO2, která se zaměřuje na populární hudbu středního proudu. SAI je partnerem a spoludramaturgem Folkparády, České dvanáctky a také partnerem Rockparády Petra Kůsy.
  • MusicJet – nekonečný proud hudby. Služba, která umožňuje streaming a downloading se světovým a bohatým českým katalogem.
  • Porta – hudební festival s bohatou historií a tradicí
  • ePortýr – internetové noviny Porty – novinky a zajímavosti ze světa folk&country
©2021 Karavana CZ

Hledat